Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Kolorowo w "Stokrotkach"

W dniu 19.10.21 w grupie III STOKROTKI było naprawdę kolorowo!

Dzieci w ramach realizacji programu „Mali odkrywcy” wykonywały doświadczenia dotyczące łączenia i mieszania kolorów. Dowiedziały się, że mamy kolory podstawowe i pochodne oraz które kolory należą do jakiej grupy. Dzieci same proponowały, które barwy będą mieszać. Zabawa kolorami jest jednym ze sposobów poznawania świata przez dzieci. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, rozwija umiejętność współdziałania w grupie. Otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję i wyobraźnię. Ciekawą formą utrwalania barw okazało się mieszanie kolorów podczas wysłuchanego utworu muzyki klasycznej „Cztery pory roku - Jesień” A. Vivaldiego. Na końcu zajęć dzieci namalowały jesienną fryzurę dla swojej pani:)