Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

„Dwujęzyczność w Jedyneczce”

Dzięki pomocy Fundacji PGE Przedszkole Miejskie nr 1 w Radzyniu Podlaskim przystąpiło do realizacji projektu: „Dwujęzyczność w Jedyneczce”. Przekazane przez Darczyńcę środki pozwoliły na wzbogacenie zaplecza technologicznego naszego przedszkola w nowe komputery oraz zakup materiałów dydaktycznych do realizacji innowacyjnego projektu „Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności- Dwujęzyczne dzieci”. Misja tego programu jest inwestycja w dobrą przyszłość dziecka opartą o znajomość języka angielskiego, który będzie towarzyszył dziecku w trakcie codziennego pobytu w przedszkolu. Korzyści płynące z realizacji tego programu są indywidualne i długofalowe, a metody stosowane w trakcie zajęć są niewidoczne, ponieważ naturalnie wchodzą w działalność dziecka w trakcie pobytu w przedszkolu. Program wkroczył do grup naszego przedszkola wraz z dziećmi we wrześniu 2022 roku i w każdy poniedziałek rozpoczyna się nową przygodą z Baby Beetles i Tomem i Keri. Te pacynki towarzyszą dzieciom w trakcie zajęć, a także biorą udział w krótkich, tematycznych bajkach oraz w przedstawieniach organizowanych przez nauczycieli.
Dzięki Fundacji PGE nasze dzieci z Jedyneczki mają możliwość dorównać językowo dzieciom z dużych miast, a dzięki programowi mogą stać się dwujęzyczne , gdy w epoce wszechobecnego Internetu i związanego z nim języka angielskiego będą w przyszłości członkami lokalnych i globalnych społeczności.
Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Radzyniu Podlaskim składają serdeczne podziękowania Fundacji PGE za wsparcie i przesyłają moc uścisków wszystkim darczyńcom o wielkich sercach z Fundacji PGE.
 
(gallery}2022/pgea{/gallery}