Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

PASOWANIE KRASNALI

,,Z krasnoludkiem nawet ciemna noc jest jasna
Bardzo jasna, bardzo jasna! I weselej iść przez świat
Gdy jest z tobą taki skrzat
Taki śmieszny i pocieszny mały krasnal!’’
Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza i wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które po raz pierwszy rozpoczyna swoją przygodę z edukacją.
W dniu 26 października w naszej Jedyneczce odbyła się uroczystość na której oficjalnie do grona przedszkolaków zostały przyjęte dzieci z grupy KRASNALE. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale dzieci trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej, złożyły ślubowanie, w którym obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać Pani, pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Dyrektor za pomocą czarodziejskiego ołówka dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy, a występ nagrodzili gromkimi brawami. Każdy Krasnal na pamiątkę spotkania dostał dyplom i książkę. Były też wspaniałe prezenty od rodziców i Pani dyrektor. Na koniec spotkania, ku uciesze wszystkich zebranych, wjechał przepyszny tort z leśnych owoców, który upiekła mama z naszej grupy. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców z pewnością powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
Serdecznie dziękujemy naszym rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.