Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

#SzkołaPamięta

Po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w akcji MEiN „Szkoła Pamięta”.
W ramach akcji grupa „Motylki” i „Jagódki” odbyła wycieczkę patriotyczną do Izby Pamięci Karola Lipińskiego. Dzięki historykowi - Panu Piotrowi Szkurłatowiczowi dzieci poznały życiorys i wkład w polską kulturę naszego sławnego skrzypka . Zwiedzając Regionalną Izbę zapoznały się z przedmiotami upamiętniającymi genialnego kompozytora jak i miały niecodzienną okazję posłuchać jego muzyki.
Grupa „Kaczuszki” i „Stokrotki” odwiedziły mogiłę powstańców styczniowych na której zapaliły symboliczny znicz. Celem wycieczki było zwrócenie uwagi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Piotrowi Szkurłatowiczowi za zorganizowanie bardzo wartościowej wycieczki patriotycznej i przekazanie cennej wiedzy o naszym rodaku – Karolu Lipińskim.