Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

KUCHNIA JEDYNECZKI

Jak dobrze smakuje jedzenie w naszym przedszkolu, wszyscy wiedzą już od dawna. Posiłki są zdrowe, dobrze zbilansowane i dostosowane do wieku dzieci.
Nasze ciekawe świata maluszki z grupy Krasnale postanowiły sprawdzić, gdzie są przygotowywane te pyszności. W ramach tematu kompleksowego ,,Urządzenia elektryczne’’ udały się do przedszkolnej kuchni. Dzięki uprzejmości zatrudnionych tam Pań: Zosi, Basi i Marty, miały okazję przyjrzeć się z bliska ich codziennej pracy. Dzieci zwiedziły znajdujące się tam pomieszczenia, poznały ich przeznaczenie, zobaczyły wyposażenie - różnego rodzaju sprzęty i urządzenia elektryczne pomocne w przygotowaniu posiłków. Krasnale były pod wrażeniem rozmiarów tych wszystkich garnków, patelni, misek i łyżek. Panie kucharki cierpliwie tłumaczyły do czego poszczególne rzeczy służą i jak są wykorzystywane w codziennej pracy. Podczas spotkania nie zabrakło też treści dotyczących bezpieczeństwa dzieci i dorosłych.
Dziękujemy Paniom kucharkom za ich trud włożony w przygotowywanie naszych posiłków. Była to bardzo interesująca i pouczająca wycieczka. Dzieci były zachwycone.