Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Światowy Dzień Drzewa w Przedszkolu Miejskim

Dnia 10.10.2017 r obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa.

Z tej racji w dniu 16.10.2017 roku do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość. Nasze zaproszenie przyjął pan Tomasz Mirosław – leśnik pracujący w Nadleśnictwie Radzyń Podlaski. Pan Tomasz przybył na spotkanie z dziećmi, aby opowiedzieć im o pracy w lesie. Podczas tego spotkania dzieci mogły obejrzeć bajkę pt.: „Dzik Ryjo”, aby uświadomić sobie jak bardzo zwierzęta leśne potrzebują ludzi. W trakcie spotkania przedszkolaki mogły obejrzeć karmnik, który mocno przypominał dziuplę oraz mogły zadawać naszemu gościowi wiele pytań.  Na koniec tego spotkania wszystkie dzieci udały się na plac przedszkolny, aby wspólnie posadzić drzewo. Działanie to wywołało wśród dzieci wiele pozytywnych emocji. Ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.