Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Baśniowy spacerek

Na przełomie maja i czerwca (29.05.-05.06) w całej Polsce obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie uskrzydla”. Z tej to właśnie okazji Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego zorganizowała dla najmłodszych mieszkańców Radzynia Baśniowy Spacerek.

Punktualnie o godzinie 10.00 pod głównym wejściem biblioteki, wszystkich przybyłych gości przywitała dyrektor Grażyna Kratiuk. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczęto czytanie bajek. Baśniowe opowieści jako pierwszy rozpoczął wiceburmistrz Tomasz Stephan, a zaraz po nim wystąpiła dyrektor biblioteki.

Następnie dzieci w barwnym korowodzie przeszły ulicami miasta, gdzie przy wyznaczonych miejscach bajki czytali im przedstawiciele różnych zawodów: fotograf, fryzjer, jubiler oraz sprzedawca.
Finał wydarzenia odbył się na terenie pałacu Potockich, gdzie wicestarosta Jan Gil jako ostatni odczytał bajkę oraz poczęstował dzieci cukierkami. Nie zabrakło także śpiewów i tańców, które poprowadziły dzieci z grupy teatralnej „Fruwadełka”. Przedstawiły one także zebranym spektakl pt. „Baśniowy ambaras”.