Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

„Sprzątanie Świata” w Przedszkolu Miejskim w Radzyniu Podlaskim przy ulicy Armii Krajowej 12

Wiek przedszkolny  to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji” Sprzątanie świata”  

 W dniu 18 września 2016 roku , przedszkolaki  w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji . Pod hasłem „ Dbamy o ład i porządek wokół siebie”, dzieci rozmawiały z nauczycielkami  o potrzebie dbania o  najbliższe otoczenie , po czym zaopatrzone w rękawice  i worki z ogromnym zaangażowaniem sprzątały dziedziniec  Pałacu Potockich, park, oraz teren ogrodu przedszkolnego. Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków – bo nawet dziecko wie, że w czystym środowisku żyje się lepiej. Dbajmy więc o porządek na co dzień , a nie tylko raz w roku.