Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

„Idzie lasem Pani Jesień, jarzębinę w koszu niesie…’’

Jesień jest jedną z najpiękniejszych pór roku, ze względu na bogactwo kolorów jakie nas otacza. 22.09.2017 r przedszkolaki z grupy Krasnale i Dinozaury i  powitały nową porę roku - JESIEŃ.

Pani Krystyna Ochnio  pięknie przebrana za panią Jesień wkroczyła do przedszkola tanecznym krokiem z wielkim koszem pełnym darów: jabłek, orzechów, kasztanów… oraz bukietem słoneczników, którymi zaczęła malować świat na jesienne barwy. Poprosiła dzieci, aby przekroczyły bramę do jej królestwa, wymawiając zaklęcie ,,abra - kadabra, szyszki-żołędzie co ma być to będzie’’. Każda grupa wymyśliła dla Pani Jesieni niespodziankę, były wiersze, piosenki i tańce. Po występach Pani Jesień przygotowała dla dzieci zagadki o jej darach i oznakach.  Na zakończenie Pani Jesień zaprosiła wszystkie dzieci na piknik, na którym jedliśmy  pyszne jabłuszka, gruszki, śliwki, pomidorki i marchewki. Tak miło powitana jesień na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby!