Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

,,Nie ma śmieci – są surowce’’

Tradycyjnie jak co roku nasze przedszkolaki z Filii nr 1  wzięły udział w akcji ,,Sprzątanie Świata’’ .

Tego dnia w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Przedszkolaki  przypomniały sobie, jak duże znaczenie ma dla nas czyste środowisko, jak i dlaczego segregować odpady i do czego można je powtórnie wykorzystać. Wyposażeni w rękawiczki ochronne i worki z ochotą ruszyliśmy do prac porządkowych.  Grupa Krasnale, Dinozaury, Słoneczka z zaangażowaniem  i dokładnością wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki znalazły swoje miejsce w wyznaczonych do tego koszach. Te nietypowe zajęcia przyrodnicze  na pewno pozostaną w pamięci dzieci, dzięki którym nauczyły  się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.