Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

,,Skąd się biorą dziury w serze?’’

1 grudnia br. w  Przedszkolu Filia nr I  przedszkolaki miały możliwość dowiedzenia się ,,Skąd się biorą dziury w serze?’’.

Dzięki uprzejmości  jednej z największych w Polsce firm mleczarskich - Spomlek dzieci poznały poszczególne etapy produkcji znanych na całym świecie serów, od momentu dostarczenia mleka do mleczarni aż po produkt finalny. Pani Aneta i pani Monika przygotowały bardzo ciekawą prezentację multimedialną, z której  przedszkolaki dowiedziały się o organizacji i cyklu technologicznym produkcji. Spotkanie było okazją do wzbogacenia wiedzy dotyczącej kultury spożycia serów. Dzieci dowiedziały się również o nieznanych im gatunkach i smakach poprzez bezpośrednią degustację wybranych serów. Miłą niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków były długopisy z logo zakładu oraz ogromne pudełko krówek , które od niedawna produkuje firma Spomlek.

Serdecznie dziękujemy kierownictwu zakładu i pracownikom za  przygotowane niespodzianki.