,,Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…’’

W dniu 10 listopada 2016 w Fili Nr 1 Przedszkola Miejskiego  obchodziliśmy Narodowe  Święto Niepodległości.

Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas-Polaków dzień. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola przyszły ubrane na galowo, a grupa ,,Krasnali’’ wykonała na tą uroczystość rozety w barwach narodowych i zatańczyła Krakowiaka .Dzień Niepodległości  w naszym  przedszkolu rozpoczął  się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Kształtowanie miłości i przywiązania  do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji dzieci okazywały poprzez recytację wierszy i śpiew piosenek o charakterze patriotycznym.

Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu. Była to krótka lekcja historii, która zapadnie w pamięci naszych ,,Małych Polaków’’.