(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

W poszukiwaniu czasu

W mroźny czwartkowy poranek 10 stycznia dzieci z najstarszej grupy "Kubusie" odwiedziły zakład zegarmistrzowski.

Przedszkolaków przywitał miły Pan zegarmistrz, który w ciekawy sposób zaprezentował swoją pracę. Dzieci miały możliwość obejrzeć narzędzia jakich używa, a więc: pęsety, młotek zegarmistrzowski, różne rodzaje śrubokrętów i śrubek. Okazało się, że do reperacji zegarów potrzebna jest wielka cierpliwość i precyzja. Przedszkolaki oglądały różnorodne zegarki znajdujące się w zakładzie - od ściennych po ręczne oraz miały możliwość zobaczenia jak wygląda od środka mechanizm zegara. Największy zachwyt podczas wycieczki wzbudził stary zegar z kurantem, który wygrał piękną melodię na zakończenie spotkania. Wycieczka związana była z tematyką upływającego czasu, odmierzanego przez zegary.