Pożegnanie przedszkola.

„Dzieciństwo ma zaledwie kilka lat
i krótkie spodnie w kratkę.
Na twarzy uśmiech, we włosach wiatr,
A w buzi czekoladkę.”

Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola, dziś szykują się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.

21 i 22 czerwca  dzieci z grup ,,Żabki” i „Motylki” przygotowały uroczystość pożegnalną z przedszkolem, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice najstarszych przedszkolaków. Uroczystości rozpoczęły się od podniosłego poloneza. Potem była część artystyczna, program był bardzo różnorodny - były piosenki, wierszyki i tańce. Wiersze i piosenki opowiadały o pożegnaniu, tęsknocie, ale i nowych zadaniach czekających przed przyszłymi uczniami. Na koniec przyszedł czas na nagrody i podziękowania. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Rodzice natomiast złożyli podziękowania za opiekę, cierpliwość, serce i ogromny trud włożony w edukację małych podopiecznych. Na zakończenie części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek , który przybrał postać ogromnego tortu – niespodzianki, przygotowanego przez babcię Karola J. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie. Dlatego ze wzruszeniem w sercach, ale i uśmiechem na ustach, życzymy Wam drogie sześciolatki – POWODZENIA W SZKOLE!