"Smaczna i zdrowa sałatka owocowa"

W 8 marca  w naszym przedszkolu było bardzo smacznie, a przede wszystkim zdrowo!

Dzieci z grupy IV pod bacznym okiem nauczycielki Joanny Lewartowskiej na zajęciach własnoręcznie przygotowywały pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci otrzymały wszystkie potrzebne produkty - świeże owoce z kuchni przedszkolnej. Były jabłka, mandarynki, banany, kiwi, winogrona. Wszyscy mieli uśmiechnięte minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły ręce, potem ubrały fartuszki w których wyglądały jak prawdziwe kuchciki. Każdy wyjął tackę , nożyk i przystąpiono do krojenia. dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się i smakowała znakomicie! Wszyscy się nią zajadali!