(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM

Dnia 04.06. 2018 r. w Przedszkolu Miejskim  obchodzony był Dzień Dziecka.

Tego dnia dzieci oraz ich panie wychowawczynie ubrane były w nietypowe stroje. Całe przedszkole zamieniło się w indiańską wioskę a dzieci miały na sobie piękne, indiańskie stroje.Rano dzieci zebrały się na podwórku przedszkolnym, aby uczestniczyć w zabawach zorganizowanych przez swoje wychowawczynie. Na początku uroczystości Pani Dyrektor Anna Fijałek powitała dzieci i złożyła im życzenia. Panie wychowawczynie przeniosły dzieci w magiczny świat Indian poprzez muzykę i ciekawe opowiadania. W opowiadaniach tych dzieci mogły poznać  zwyczaje indiańskie oraz  muzykę charakterystyczną dla tego plemienia. Wychowawczynie zaprezentowały swoim podopiecznym „ Indiański taniec”, który wzbudził wśród dzieci wielkie zainteresowanie. Każda z grup miała tego dnia swoją nową nazwę z której bardzo się cieszyła.Kolejnym punktem w ciągu programu były rożne konkurencje sportowe podczas których dzieci mogły ze sobą rywalizować. W czasie ich trwania dzieci świetnie się bawiły i były bardzo radosne, co słychać było po wydawanych z siebie indiańskich okrzykach.Na koniec zabawy każda grupa mogła odpocząć na kocu jedząc pyszne lody.

Ten dzień przyniósł dzieciom jak i wychowawcom wiele radości. W imieniu Dyrekcji Przedszkola i wszystkich pracowników życzymy  dzieciom takiego uśmiechu na co dzień oraz spełnienia  marzeń tych głęboko schowanych.