(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Lekcja asertywności z Łysolem i Strusią

Dnia 12 .06.2018 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego przy ulicy Armii Krajowej z grup KUBUSIE i BIEDRONKI  wybrały się na wycieczkę do Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie na spektakl pt.: ,,Lekcja niegrzeczności’’ .

Była to bardzo nowoczesna sztuka. Akcja odbywała się w szkole,  a cała opowieść przeniknięta była mnóstwem efektów specjalnych.  Jej główną bohaterką była dziewczynka-Strusia, która była bardzo  grzeczna i z tej grzeczności nic jej nie przychodziło. Była nielubiana przez rówieśników. Pojawił się piesek Łysol, który uczył ją w słusznej sprawie niegrzeczności i asertywności. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły, co dzieje się na scenie. Zwłaszcza, że dla niektórych była to pierwsza wizyta w teatrze. Następnym punktem wycieczki była wizyta w parku rozrywki, gdzie dzieci miały okazję sprawdzić się na przeróżnych torach przeszkód, wykąpać w kolorowych kuleczkach, czy pojeździć na motorze. Szczęśliwe, pełne wrażeń i bogatsze o nowe doświadczenia wróciły do domu.

Agnieszka Kowalczyk