,,Choć przedszkolak jest nieduży, to przyrodzie wie jak służyć’’

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie. W poniedziałek 24 kwietnia  szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Filii nr I odbyły się pod hasłem: ,,Ziemia to nasz dom”. W tym dniu nasze przedszkolaki przyszły ubrane w zielone stroje. Towarzyszyły nam również piosenki o tematyce ekologicznej, takie jak;  ,,Leśne duszki”, ,,Ekoświat’’, ,,Ziemia wyspa zielona’’ oraz inscenizacja wiersza ,,Mali strażnicy przyrody’’. W trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały odpady poznając znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska, rozwiązywały zagadki i słuchały próśb roślin oraz zwierząt. Każda grupa w naszym przedszkolu wykonała prace plastyczne o tematyce ekologicznej, które przypominają nie tylko dzieciom , ale również dorosłym jak ważna jest w naszym życiu ochrona środowiska.