(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować…’’

Takie było przesłanie Światowego Dnia Ziemi, który obchodziliśmy w Przedszkolu Fila nr 1 23.04.2017r.

Dzieci od samego rana  przygotowywały się do uroczystego marszu. Po śniadaniu wszyscy wyruszyli w wielobarwnym korowodzie ulicami naszego miasta. Oczywiście nie mogło zabraknąć transparentów o treści ekologicznej. Chłopcy z grup starszych dzielnie prezentowali hasła „Okaż kulturę chroń naturę”, „Nasza Ziemia to nasze wspólne dobro”, ,,Góra śmieci ziemię szpeci’’. Przedszkolaki śpiewały piosenki ekologiczne „Posprzątajmy świat”, „Ziemia wyspa zielona”, ,,Żyj z przyrodą w zgodzie’’. Punktem kulminacyjnym spotkania był happening. W wielkim pochodzie, z transparentami promującymi zachowania ekologiczne przemaszerowało około 100  przedszkolaków. Przechodnie z wielką życzliwością przyjmowali od dzieci ulotki reklamujące właściwe zachowania ekologiczne.
 Dzisiejszy dzień to podsumowanie całego tygodnia pracy z dziećmi, który przebiegał pod kątem tematyki ekologicznej. Rozmawialiśmy z dziećmi o konieczności ochrony środowiska, oszczędzaniu wody, energii, segregowaniu śmieci oraz o właściwym zachowaniu na łonie natury. Świadomość ekologiczną warto wyrabiać u dzieci już od najmłodszych lat, bo „czym skorupka za młodu nasiąknie...”