Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Sadzimy, siejemy i obserwujemy.

Grupa III z Przedszkola na Reja dobrze wie, że wiosna to czas sadzenia i siania, dlatego też wszyscy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pracach z tym związanych.

Przedszkolaki wysiewały do doniczek nasiona: rzeżuchy, szczypiorku, kopru, fasoli, grochu, pietruszki. Każdy troszczył się o swoją roślinkę, podlewał ją i doglądał. Zabawa przy tym była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości. Założone hodowle wzbogaciły kącik przyrody, który stał się miejscem do śledzenia zmian zachodzących we wzroście roślin. Musimy pamiętać, że dziecko najlepiej poznaje przyrodę przez działanie, pracę, czy też doświadczenia. Dziecko nie pozna budowy rośliny ani jej rozwoju, jeśli samo nie zasieje, nie pielęgnuje, nie obserwuje.