„Myszki” i „Muchomorki” zakładają hodowlę roślin.

W naszym przedszkolu wszyscy z niecierpliwością czekają na wiosnę.

Przedszkolaki szukają jej oznak w czasie spacerów i zabaw w ogrodzie. Dzieci z grupy „ Muchomorki” i „ Myszki” z Przedszkola Miejskiego przy ulicy Reja wraz ze swoimi wychowawczyniami przyspieszyły nadejście wiosny zakładając hodowlę w kąciku przyrody. Dzieci posiały koperek, tymianek, bazylię, kolendrę, rzeżuchę na podłożu z waty, posiały owies w doniczkach wypełnionych ziemią. Mając na uwadze swoje zdrowie dzieci posadziły cebulę. Teraz cierpliwie czekamy na szczypiorek. W naszych salach będzie nie tylko zielone, ale i kolorowo ponieważ dzieci posadziły również cebulki tulipanów, krokusów i hiacynta. Nie możemy się już doczekać, kiedy wiosna zawita w naszym kąciku.

Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji.

Magdalena Oleksiej