Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

,,Radzyń Podlaski –moja mała ojczyzna’’

,,Radzyń Podlaski –moja mała ojczyzna’’ to program realizowany w naszym przedszkolu od wielu lat.

Dzięki niemu nasi wychowankowie uczą się miłości do ojczyzny, szacunku do rodziców i osób starszych. Poznają zabytki naszego miasta, tradycje ludowe oraz spotykają się z ciekawymi ludźmi. W ramach tego programu grupa ,,Kotki’’ miała zaszczyt gościć u siebie Panią Lidię Mazurek- byłą nauczycielkę naszego przedszkola.
Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści na temat wartości tj. miłość, prawda, piękno i dobro. Pani Lidka zwróciła dzieciom uwagę na osoby niepełnosprawne, dzieci chore i osoby z naszego otoczenia, które potrzebują pomocy. Kotki miały okazję pobawić się z naszym gościem w tradycyjne zabawy ludowe. Było wiele śmiechu, kiedy Pani Lidzia zamieniła się w śpiącego niedźwiedzia w zabawie ,,Stary niedźwiedź’’ oraz gdy łapała się za warkocze (których nie ma) w zabawie ,,Olejanka’’. Na koniec wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało od naszego gościa słodki upominek. To spotkanie sprawiło nam wiele radości. Dziękujemy serdecznie i z niecierpliwością czekamy kolejnego spotkania.

Wdzięczne KOTY