Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie… Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy… jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.
Dnia 29 kwietnia 2022r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki. W związku z tym gościliśmy wyjątkowe osoby- Panią Małgosię i Panią Elę- pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak powstaje książka, poznały zasady szanowania książek. Nie zabrakło również zagadek słownych i obrazkowych. Dzieci wysłuchały bajki pod tytułem „ Książki nie mają skrzydeł”.
Każdy przedszkolak za aktywność otrzymał drobny upominek.
Naszym gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie. A my pamiętajmy, że warto czytać bo książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, a także dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.