Dzień Kota

Są puszyste i mięciutkie, rasowce i dachowce, ale czasem też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.
W piątek 17 lutego dzieci z grupy najmłodszej Krasnale obchodziły nietypowe święto - Światowy Dzień Kota. Celem obchodów było rozwijanie empatii w stosunku do zwierząt jak również zwrócenie uwagi na ich potrzeby. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości, które przyszły na urodziny do Kici Koci, mieszkającej od września w naszym przedszkolu. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali ilustracje różnych kotów, śpiewali kocie piosenki, mruczeli i ćwiczyli koci grzbiet. Wysłuchali jak należy dbać o kotki i bawili się przy wszystkim znanej piosence: ,,Uciekaj myszko do dziury’’. Kicia Kocia jak na jubilatkę przystało poczęstowała wszystkich pysznym tortem, ale też zachęcała do picia zdrowego mleka, które wpływa na mocne zęby i kości. Wszystkie dzieci na zakończenie spotkania wykonały pracę plastyczną wg. instrukcji nauczyciela.