Fryzjer w Krasnalach- poznajemy zawody

Fryzjer w Krasnalach

Dnia 13 marca do grupy Krasnali zawitała Pani Fryzjerka- Karolina Łukaszuk. Przyniosła na spotkanie z dziećmi całą torbę ciekawych rzeczy, których używa na co dzień w swojej pracy. Dzieci z dużym zaciekawieniem obserwowały, jakie „skarby” znajdują się w wielkiej torbie. Równie chętnie odgadywały, do czego dany przedmiot służy. Pojawiły się m. in. prostownica, suszarka, maszynka do strzyżenia, grzebienie, szczotki, wałki, farby , nożyce, kosmetyki, a także sztuczne włosy . Dzieci bardzo chętnie wzięły udział się w pokazie fryzjerskim. W ruch poszły szczotki, grzebienie, wałki, gumki, spinki a także kolorowe farby. Powstały nietuzinkowe fryzury, z których Krasnale były bardzo zadowolone. Pani Karolina opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, zwróciła także uwagę na konieczność dbania o swoje włosy oraz wizyty u fryzjera. Maluszki za aktywność na zajęciach dostały od gościa na pamiątkę kosmetyczne upominki.
To było cenne spotkanie, dzięki któremu przedszkolaki miały okazję zobaczyć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za chęć przybliżenia przedszkolakom swojego zawodu oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.