"Kaczuszki' na pokazach chemicznych w L.O.

Dzieci z grupy „Kaczuszki” zostały zaproszone przez Panią Iwonę Fugę, nauczycielkę chemii na pokazy chemiczne. Pani Iwona wraz ze swoimi uczennicami pokazała dzieciom mnóstwo fascynujących doświadczeń chemicznych typu "Wulkany”, „Lampa lawa”, „Świetliki”, „Pasta dla słonia”, „Slime” ,”Węże Faraona”. Najwięcej jednak emocji wzbudziły strzelające w górę wulkany. Dzieci z wielką radością i ciekawością bawiły się slajmami i ciastoliną. Podczas pokazów przedszkolaki obserwowały szereg reakcji chemicznych i śledziły zachodzące procesy, co bez wątpienia przyczyniło się do rozwoju ich wyobraźni. Zaskakujące efekty powstające podczas interakcji różnych substancji i odczynników rozbudziły zainteresowania światem przyrody.
Składamy serdecznie podziękowania Pani Iwonie Fudze i jej uczniom za wspaniałą lekcję, która dała możliwość poznania wielu ciekawych zjawisk.