Drodzy Rodzice, Przyjaciele Przedszkola!
Z radością i dumą informujemy, że w tym roku bierzemy udział w finale Szlachetnej Paczki. Podczas Weekendu Cudów wszystkie paczki (było ich aż 24 ! ), zostały dostarczone najpierw do magazynu Szlachetnej Paczki, następnie trafiły do rodziny.
Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej przedszkolnej społeczności jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc innym bezinteresownie.
Nasze Przedszkole objęło pomocą Panią Jadzię, która ma bardzo duże problemy zdrowotne. Zebraliśmy dla niej nie tylko produkty, konieczne do codziennego funkcjonowania takie jak: żywność i artykuły higieniczno– sanitarne, ale też kołdrę, poduszkę, pościel, garnki, czajnik, odkurzacz, obrus, talerze, ręczniki i w bardzo dobrym stanie telewizor, który jest jej jedynym łącznikiem ze światem. Z Państwa pomocą udało się kupić ciepłe ubranie na zimę tj. kurtka, czapka, szalik, rękawiczki, swetry. Podczas gdy Państwo przynosiliście dary, w pracowni grupy II Krasnale od trzech tygodni powstawały ręcznie robione anioły, które podczas Weekendu Cudów wraz z podziękowaniem trafiły do wszystkich darczyńców którzy otoczyli troską rodziny z naszego regionu. Anioły są wyjątkowe, każdy jest inny i wykonany prosto z serca, z miłości do pomagania.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, dzieciom, pracownikom przedszkola, całej społeczności przedszkolnej oraz wszystkim zaangażowanym w jakikolwiek sposób w tegoroczną akcję Szlachetna Paczka! Dziękujemy Pani Dyrektor za wielkie zaangażowanie i koordynowanie całą akcją, bo bez niej nic by się nie udało.
Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny. Mamy nadzieję, że dla obdarowanej przez nas rodziny nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą radosne. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.
Cieszymy się, że razem z nami zmieniacie świat na lepszy!
Słowo od Wolontariusza
Chciałabym bardzo podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc dla pani Jadzi. Bez was by się to nie udało. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że w tak trudnych czasach jest tak dużo ludzi, którym los jednej starszej pani nie jest obojętny. Od siebie życzę przede wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz wierzę, że całe te dobro wróci z podwójną siłą.
Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.
Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI