"Dzień ziemniaka" w Filii Nr 1

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Filii Nr 1 Przedszkola Miejskiego. Dzieci z grup Słoneczka i Krasnale pojechały 25.10.2017 na wycieczkę do Izby Regionalnej w Białej. Dzięki uprzejmości pań z Koła Regionalnego przedszkolaki miały okazję poznać ciekawostki związane z ziemniakami. W prosty sposób dowidziały się skąd pochodzi ziemniak, jak trafił do Polski, i jak należy uprawiać to warzywo. Atrakcją spotkania były warsztaty plastyczne i kulinarne na których powstały ziemniaczane ludziki, stempelkowo- ziemniaczane szlaczki, oraz przepyszne kluski śląskie. Mniam …mniam wszystko smakowało wyśmienicie.

Serdeczne podziękowania za wspaniałą gościnność i miło spędzony czas składamy na ręce pań z Koła Regionalnego w Białej.

Małgorzata Kępa