Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

„Motylki” na tropie dinozaurów. W grupie „Motylki” doszło do niecodziennego odkrycia!!!!!

W ostatnich dniach przedszkolaki odkryły w swojej grupie dziwną skamieniałość nieznanego pochodzenia.

Po dokładnym przyjrzeniu się zauważono na niej ślady stóp zwierzęcia. Fakt ten, zachęcił młodych naukowców grupy „Motylki” do poszukiwań i rozbicia skamieniałości. Pojawiający się szkielet nieznanego okazu zachęcał do coraz większych i intensywniejszych prac nad skamieniałością. Po kilku godzinach udało się dokopać do szczątków, które wskazywały na kości dinozaura. Następnie z wielką ostrożnością wydobyte elementy zostały oczyszczone i po wielu godzinach składania, ukazał się wszystkim szkielet mamuta. Dla porównania jeden z naukowców Hubert pokazał prawdziwe szczątki dinozaura. Odnaleziony okaz został przeniesiony do muzeum grupy „Motylki. . Szczątki mamuta okazały się bardzo interesujące i zachęciły dzieci do poszukiwań kości dinozaurów. Dzieci odczytywały ewentualne położenie dinozaurów dzięki macie do kodowania, dinozaurowe sudoku pozwoliło na stworzenie odpowiednich symulacji potrzebnych do badań naukowych, a układanie dinozaurowych puzzli ułatwiło poznanie budowy dinozaurów.
W tak wyposażoną wiedzę o dinozaurach młodzi naukowcy postanawiają nie poddawać się w swoich poszukiwaniach a ostatnie działania pozwoliły zupełnie przypadkowo uczcić „Święto Dinozaura”.