Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies    Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

(83) 352 24 47

przedszkolenr1@vp.pl

"Dzień Dentysty"

"Jedyneczka" nie zapomniała o świecie dentysty.

Dzień ten był okazją do zapoznania się ze specyfiką pracy stomatologa i zasadami higieny jamy ustnej. Dzieci dowiedziały się co jest potrzebne do tego, aby mieć piękny uśmiech. Ćwiczyły poprawne mycie zębów na modelu dentystycznym. Obejrzały film edukacyjny i dowiedziały się jak należy poprawnie zachować się w gabinecie lekarza. Z wielkim zaangażowaniem zrobiły doświadczenie z jajkiem, podczas którego miały okazję zobaczyć, że wapienna skorupka pod wpływem kwasu szybko się rozpuszcza i tak też może być z zaniedbanymi ząbkami. Było też dużo prac plastycznych, które pomogły utrwalić zdobytą wiedzę.
Z okazji Dnia Dentysty składamy serdeczne życzenia wszystkim stomatologom.