„PRACE OGRODNICZE” U JAGÓDEK

W środę 14. 03. 2018 r. przedszkolaki z grupy „Jagódek” spróbowały swoich sił w sadzeniu cebuli i sianiu rzeżuchy.

Dzieci postępowały wg wskazówek nauczyciela. Najpierw wsypywaliśmy ziemię do doniczek, następnie zasadziliśmy cebule i podlaliśmy wodą. Wszystkie cebule postawiliśmy w naszym kąciku przyrodniczym, aby słoneczko ładnie na nie świeciło i mógł wyrosnąć przepiękny szczypiorek. W kolejnych dniach dzieci będą podlewały swoje cebulki i będą obserwować wzrost szczypiorku. Na zakończenie naszych prac wspólnie sialiśmy rzeżuchę na różne podłoża.  Poznaliśmy zasady pielęgnacji roślin, wiemy , jak ważny jest dostęp wody i światła. Z niecierpliwością czekamy na swoje zbiory. Dzieci wykonały zadanie wzorowo !